Tworzymy dla Was

Aktualna nazwa ”Alfa Sosnowscy” cechuje firmę rodzinną, w której kolejne pokolenia przekazują cenne doświadczenie i wiedzę tworzenia wyjątkowych lamp, które oprócz funkcji użytkowej muszą również posiadać walory dekoracyjne

1974

Prawie pół wieku na rynku

Utworzona przez dwóch braci Stanisława i Janusza Sosnowskich, którzy z powodzeniem kontynuują ponad trzydziestoletnią tradycję w projektowaniu i produkowaniu sprzętu oświetleniowego.

200

Miejsc pracy

Firma stała się jednym z największych pracodawców na terenie Częstochowy. 

1200

Wzorów lamp

Firma nieustannie poszerza asortyment dostosowując się do stylistyki obowiązującej w danym momencie w meblarstwie, wykończeniu wnętrz mieszkalnych i biurowych

 





Innowacje


W zależności od indywidualnych preferencji potencjalnych nabywców wciąż zmieniające się tendencje kształtują rynek zbytu. To co od lat niezmienne to połączenie stali ze szkłem i drewnem, a nowością jest łączenie tych komponentów z materiałami naturalnymi jak wiklina lub masa perłowa. Obecną dominującą tendencją są wykończenia chromowe oraz szeroka gama klasycznych abażurów z tkanin, także dość nietypowych jak filc w bogatej palecie kolorystycznej.

Produkcja lamp odbywa się na bazie surowców i elementów, które w szerokim zakresie wytwarzane są w firmie na poszczególnych wydziałach specjalizujących się w maszynowej i mechaniczno-ręcznej obróbce stali, szkła, drewna oraz tworzyw sztucznych.

We własnej pracowni projektowej powstają nowe oryginalne gamy wyrobów spełniając kryteria najwyższej jakości lamp produkowanych w Polsce. Wysoka jakość produktów w połączeniu z szeroka gama wzorów klasycznych po formy zgodne z panującymi trendami są w stanie zaspokoić nawet najbardziej wyrafinowane gusta Klientów.


Technologie


Jedną z najciekawszych technologii wykorzystywanych w procesie produkcyjnym jest proces galwanizacji polegający na pokrywaniu elementów metalowych chromem trójwartościowym, który jest o wiele bardziej przyjazny dla środowiska. Zastosowanie powłok katartycznych spowodowało większą odporność elementów przed czynnikami zewnętrznymi oraz podniosło estetykę wyrobów. W związku ze stosowaniem w produkcji tak złożonych procesów chemicznych firma Alfa Sosnowscy stała się wiodącą firma produkcyjną specjalizującą się w zakresie zaawansowanej galwanotechniki.

Gotowe wyroby podlegają wnikliwej kontroli technicznej, szczególnie pod względem bezpieczeństwa i jakości - wszystkie produkty posiadają Europejski Certyfikat Zgodności CE.